2012. április 28., szombat
2012. április 27., péntek
2012. április 17., kedd
Formatervezés
Az ipari forradalomtól kezdődően nem sokat törődtek a gépek, termékek külső megjelenésével. A fejlett kapitalizmus fogyasztói társadalma tette szükségessé a design hangsúlyos alkalmazását. Egy új produktum sikere ma már nagyban függ külső megjelenésétől. Nem elég magas műszaki színvonalon gyártani valamit, az eladásnál sokszor döntő szempont a külcsin. Külön szakok foglalkoznak a felsőoktatásban az ipari formatervezéssel. A formák általában köthetők egy kulturális közeghez, akár egy nemzeti jelleg is felfedezhető a formákban. Az olasz designerek nagy sikereket mondhatnak magukénak.
Az autóipar hangsúlyos területe az olasz térhódításnak.
Giorgetto Giugiaro (1938. augusztus 7.-) olasz formatervező. A Carrozeria Bertone tervezőirodánál tanult, majd megalapította az Italdesign tervezőirodát.
Az autóipar hangsúlyos területe az olasz térhódításnak.
Alfa Romeo 159 Giugiaro |
Most a japán Nikon cég fazoníroztatta át amúgy sikeres digitális tükörreflexes fényképezőgépeit az olasz formatervező guruval. A műszakilag, technológialag a legmagasabb szinvonalat képviselő Nikon D4, Nikon D800, és a Nikon D800E gépei - megőrizve a márka formavilágát- az olasz futurizmus jegyeivel gazdagodtak.
A Giugiaro féle Nikon D4 |
2012. április 16., hétfő
Gyalog a Galériából
Török sírok |
zegzugait érdemes bejárni. Az egri csillagok c. filmből ismert rondella és környéke is rejteget látnivalót.A budavári nagy rondella kör alakú bástya a budai Várhegy déli lejtőjén, a budai vár egykori védműrendszerének rekonstruált része. Középkori falainak kiásásával, konzerválásával és részleges kiegészítésével az 1950-es években állították helyre. Hozzáépített kaputornyával és a szomszédos Buzogánytoronnyal együtt azóta tartozik a budai városképhez.
Budavári nagy rondella A rondella a középkori vár külső védőövének legdélibb csúcsa és egyik legnagyobb védműve volt, belső átmérője meghaladja a 33 m-t. Tekintélyes, 5 m vastag falát 7 ágyúlőréssel látták el, kívül meredeken lejtősre, de nem függőlegesre építették. A belső falon, a lőréssor mellett fedett védőfolyosó fut végig, ez teljes egészében a helyreállításkor készült. A palota felőli északi oldalon támfal húzódik, mely a bástya mögött emelkedő feltöltött részt, az egykori ágyúállást tartja. Kívülről a rondellába a középkori falakon nyugvó kaputornyon át lehet bejutni: ennek szélesebb nyílásán a lovasok, a kisebbiken a gyalogosok közlekedhettek. A bejutást hajdan a kapuk előtti árkon át felvonóhíd biztosította, illetve akadályozhatta meg. A palota felől a hátsó falon nyíló kapun lehet a bástyát megközelíteni. |
2012. április 4., szerda
Nikon D800 és a 800E
Valóban, a Nikon D800 a "nagy kép" megalkotója |
Blow Up, 1966 trailer
link: Nikon F2 története
A későbbi jelenetekben Londoni fotóstúdiójában két fiatal lányt fotóz, természetesen Nikon F2-vel, és a fotózás vad, játékos szexuális aktussá válik hármójuk között, összegyűrve a szines háttereket.
link: Michelangelo Antoniono Blow Up története
A gép után már meglevő vágyakozást tovább fokozta a film, mitikus varázseszközként mutatva be a fényképezőgépet.
A film fő története is a fotózás és a valóság kapcsolatának már-már filozófikus mélységű értelmezése.
A Maryon Park-ban készült felvételekért jelentkezik a képen szereplő szerelmespár nőtagja, de a fotós egy rövid szexuális együttlét után egy másik tekercset ad a nőnek, ezután nyomozni kezd , a nagyméretű nagyításokon egy pisztolyt vél látni, de ezen a szinten a képalkotó ezüstszencsék már nem adnak pontos információt a valóságról. A gyilkosságról /?/ készült fekete-fehér felvételek ezüstszemcséi a Nagyítás jelentésvilágának mélyrétegei.
A híres 36 Megapixeles szenzor, amely a szakmai szervezetek szerint a világ legjobbja. |
A két cég együttműködése a második világháború előtt kezdődött.
Mivel az akkor még szárnyait bontogató Canon (akkori Seiki-Kogaku) még nem fejlesztett optikákat, csak fényképezőt, első modelljeikhez a "Nippon Kōgaku Kōgyō K.K."-tól (a Nikon jogelődjétől) kért segítséget. Így az első Canon modellek Nikkor objektívekkel lettek szerelve.
Az együttműködés első gyümölcse az 1935–1936-os évek fordulóján bemutatott Seiki-Kogaku „Hansa Canon” gép volt, melynek utolsó, negyedik változata 1940-ben került piacra. Az együttműködés második és egyben utolsó modellje az 1946-ban megjelent Seiki-Kogaku Canon J (Junior) II volt.
Napjainkban a két gyártó egymás legnagyobb konkurense. Bizonyos területeken a Canon időleges előnyre tett szert a nagy riválissal szemben, de a legutóbbi idők ismét a Nikon-nak hozták el a sikert.
Biztos vagyok benne, hogy ezzel a ragyogó Nikon sikerrel nem ért véget a harc a két márka között, és a jövőben a Canon is előjön a fényképezőgépek megújításának egyéb eszközeivel.
Egy részletgazdag kép /ezen a helyen tömörítve/ |
link: Az AA szűrő tudományos magyarázata
És a Nikon D800E, ami tizenkilencre lapot húzott, és bejött! |
A legjobb gépek listája :
- Nikon D800 - 95 pont
- PhaseOne IQ180 - 91 pont
- Nikon D4 - 89 pont
- PhaseOne P65 Plus - 89 pont
- Nikon D3x - 88 pont
- PhaseOne P40 Plus - 87 pont
- Pentax 645D - 82 pont
- Nikon D3s - 82 pont
- Pentax K5 - 82 pont
- Sony NEX-7 - 81 pont
A kezdők gépe a 24 MP Nikon 3200 |
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)