2013. december 22., vasárnap

Bécs este

Schwechat S bahn állomás

Bécs, Hilton szálló naplementekor

Bécsi épület naplemente után

Bécs Wollzeile

Esti bécsi utca

Szent István-székesegyház esti kivilágításban

Szent István-székesegyház (németül StephansdomStephanskirche) az első keresztény vértanúnak szentelt székesegyház Bécs belvárosában. A Stephansplatzon található, melyet szintén a vértanúról neveztek el. A templomot keletre tájolták, főbejárata az „Óriáskapu” (Riesentor) a késő román kőfaragó művészet egyik legszebb emléke, részleteiben és kialakításában a vas megyei jáki templom kapuzatához hasonlítható. Magyarországi mesterek építették. I. Lipótparancsára a Stephansdomban helyezték el a máriapócsi Madonna kegyképet.



Szent István-székesegyház előtti díszvilágítás

A templom méretei lenyűgözőek: hossza 101 méter, a főhajó belmagassága 28 méter. Külső díszei a 137 méter magas, a helyiek által Steffl-nek nevezett déli torony, északi társa, a Sas torony jócskán elmarad 60 méterével. Ezt ellensúlyozva ide helyezték el a város legnagyobb harangját, a Pummerint – melynek eredetijét 180 török ágyúból öntötték.



Szent István-székesegyház melletti karácsonyi kirakat

A legendás Figlmüller

Ha Bécs, akkor mi más is juthatna először eszünkbe, mint a bécsi szelet. A világhíres Wienerschnitzel. Amelyet hol máshol készítenének a legjobban, mint éppen Bécsben. És Bécsben hol is? Akárkit megkérdezhetünk, legyen az ősbécsi vagy akár turista, szinte egybehangzóan nyilatkozzák: Figlmüller. "A" Figlmüller, mely igazi élő legenda, és amely - saját állítása, reklámja szerint is - egyszerűen csak: "Bécs leghíresebb schnitzelje". Már 1905 óta. Azóta Bécs belvárosában már két helyen is.
/Stop/



Schwechat repülőtér

Bécs-Schwechati nemzetközi repülőtér (németül Flughafen Wien-SchwechatAusztria legforgalmasabb és legnagyobb repülőtere. Egy közeli településről gyakran Schwechatnak nevezik. Alkalmas szélestörzsű gépek fogadására, mint a Boeing 747 és az Airbus A380.